Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


o_mne

Několik slov o mně

Na soběslavském gymnáziu vyučuji následující předměty:

  • matematika,
  • seminář z matematiky,
  • fyzika (včetně laboratorních cvičení),
  • úvod do programování (nepovinný předmět).

V současné době zastávám funkci předsedy předmětové komise pro fyziku. Jsem také členkou předmětové komise pro matematiku. Spravuji rovněž fyzikální knihovnu a sbírku pomůcek pro výuku fyziky.

Vzdělání

Se základy matematiky a fyziky jsem se seznámila na našem soběslavském gymnáziu v hodinách bývalého ředitele a vynikajícího pedagoga RNDr. Vojtěcha Kadlčíka, kterého dodnes považuji za svůj vzor. Vysokoškolské vzdělání jsem získala na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze (obor učitelství matematiky a fyziky), studium jsem dokončila v roce 1989.

Praxe

V témže roce jsem nastoupila na Gymnázium Litoměřická ulice v Praze 9 – Proseku. Od roku 1999 vyučuji na soběslavském gymnáziu. Od začátku svého pedagogického působení se věnuji oběma hlavním předmětům (matematice i fyzice), programování přišlo později.

A jinak

Na Šumavě je krásně Nemusíte tomu věřit, ale učitelské řemeslo je sice krásné, avšak docela náročné, někdy úplná řehole. Nejlépe se odreaguji někde v přírodě, ať již na horské túře nebo na kole. Při prázdinovém pobytu u moře, plavání a šnorchlování dobiju baterky na celý další rok. Oslovuje mě muzika Céline Dion, Simona s Garfunklem a Zuzany Navarové, dechovce se snažím raději vyhýbat. Mám ráda ananasovou zmrzlinu, ale do mrazivého rána vyrážím s teplou šálou. Francouzský sýr a sklenička moravského vína, to jsou věci, kterým se těžko odolává. Za dlouhých zimních večerů občas sednu k herduli a paličkuji drobné krajky, žehlení však opravdu nemiluji. Myslím, že každou pěknou chvíli v kruhu rodiny, mezi přáteli a s prima lidmi si musíme co nejvíce užít a být za ni vděčni.

o_mne.txt · Poslední úprava: 29.08.2017 04:59 autor: Ivana Stefanová

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki