Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


vim_proc

Vím proč!

Když víte proč, tak to dejte vědět ostatním!
Navíc si u toho zasoutěžíte, určitě se pobavíte, naučíte se spoustu nových věcí a ještě můžete vyhrát. O co jde?

logo je soutěž s fyzikální tematikou, kde soutěžní týmy nějakou zajímavou a zábavnou formou natočí krátké video, ve kterém představí a vysvětlí vybraný fyzikální jev nebo pokus. Samozřejmě se hodnotí nápad, originalita, poutavost a zajímavost. Třeba vás správně naladí krátká upoutávka.

Pokud vás tato nabídka alespoň trochu zaujala, tak začněte sestavovat svůj fyzikálně-filmařský tým a přemýšlejte o vhodném námětu. V dalším naleznete některé základní informace.

  • cezSoutěž vyhlašuje a pořádá skupina ČEZ v rámci podpory a rozvoje technického vzdělávání. Letos probíhá již 10. ročník. Oficiální informace naleznete na vzdělávacím portálu ČEZ Svět energie. Před vlastní registrací a zahájením práce se zde můžete inspirovat některými pracemi z předchozích ročníků.
  • Soutěže se mohou účastnit jednotlivci nebo až tříčlenné týmy. Není podmínkou býti z jedné třídy či ročníku. Nově byla zařazena kategorie dívčích týmů. Vaše videa mohou mít maximální délku 5 minut, doporučeno je ale přihlašovat kratší práce (řekněme poloviční délky). Příjem soutěžních videí bude ukončen o půlnoci 15. května 2024. Registrace soutěžících i odevzdávání prací probíhá na webových stránkách soutěže, tamtéž naleznete i podrobná pravidla soutěže.
  • Je to soutěž, takže o co se hraje: Soutěžící mohou vyhrát hodnotné poukázky na nákup zboží v internetovém obchodu Mall.cz (10 000 Kč, 5 000 Kč a 3 000 Kč) či věcné ceny a jejich škola může získat významný příspěvek na moderní vybavení učebny! Nově byly přidány zvláštní kategorie pro videa z oblasti obnovitelných energií a jaderné či subjaderné fyziky. Kromě těchto cen od pořadatele bude každý soutěžní pokus kladně ohodnocen v rámci klasifikace fyziky.

    Dle mého názoru možná vůbec nejdůležitější je to, že se zamyslíte a z jiného úhlu podíváte na nějakou oblast fyziky, prohloubíte její znalost a k témuž pak inspirujete i vaše diváky. Mimo to si vyzkoušíte, jak zaujmout nějakou hodnotící komisi. To se vám v budoucím profesním životě může mnohokrát hodit.

Učitelé fyziky v případě vašeho zájmu rádi pomohou konzultací či jinou formou podpory, podle svých možností škola může poskytnout nějaké pomůcky či měřicí přístroje pro vaše natáčení. Opravdu budeme rádi, když seberete odvahu a přijdete se svými nápady!

vim_proc.txt · Poslední úprava: 01.03.2024 17:36 autor: Ivana Stefanová

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki